O książce

Podczas analizowania funkcjonowania rzeczywistości, pogłębiania naukowych zainteresowań i szukania sensu życia jako sceptyk zauważyłem, że świadomość jest wieczna i zmienia swoją formę, a istnienie nie jest wynikiem przypadku. Koncepcja tej publikacji jest taka, aby opierając się na nauce, spróbować opisać to, co ważne i ma na nas największy wpływ. Nad książką pracowałem ponad 8 lat, dokumentując wszystko 594 przypisami. Włożyłem w nią ogrom wysiłku i zaangażowania, więc mam nadzieję, że będzie ona inspiracją i wiele wyjaśni.

Opinie:

Zmusza do myślenia, analizowania, odświeża poglądy. Bardzo fajna, ambitna pozycja, dla ludzi ciekawych świata. Warunek, żeby czerpać z treści wszystko, co najcenniejsze, jest jeden, czytając, trzeba mieć otwarty umysł… Jak na dzieło o dość specyficznej i niecodziennej tematyce jest napisana bardzo przystępnym i zrozumiałym językiem. Ciekawa, inteligentna i z polotem. Czyta się ją bardzo szybko. Reasumując, książka napisana z pasją. – Marta Łazarz, instagram.com/zakochanawczytaniu86.

Rzeczowo i wieloaspektowo, kompendium duszy człowieka. Byłam po tamtej stronie i potwierdzam opisy zawarte w książce. – Małgorzata Sarnacka, terapeutka dzieci niewidomych, osoba po doświadczeniu śmierci klinicznej.

To jedna z najlepszych książek, jakie w życiu czytałem, też stawiam wielkość umysłu nad ciałem. – Michał Boniaszczuk, założyciel Polskiego Forum Nieruchomości.

 

Spis treści:

 1. Myśli > słowa
 2. Fizyka i biologia
 3. Ateizm
 4. Dusza czy świadomość?
 5. O tym, jak niechcący podważyłem swój ateizm
 6. Części wspólne
 7. Satanizm
 8. Miłość
 9. Nienawiść
 10. Piękno
 11. Sny
 12. Świat skonstruowany z motywacji
 13. Mój punkt widzenia
 14. Plastyczność na styku różnych rzeczywistości
 15. Sens życia
 16. Puenta